Hlavná navigácia
Navigácia

D20

Podkladový náter akrylátovej živice na báze vody, ktorý sa používa hlavne na nové omietky na zlepšenie priľnavosti farby a na zaručenie dlhotrvajúcej povrchovej úpravy.

Môže sa aplikovať aj na prašné a mierne krehké podklady. Využíva sa na zlepšenie priľnavosti a upevnenie nových omietok, pre zlepšenie adhézie u trvalého náteru, ktorý má byť prekrytý finálnou vrstvou. Využiteľný v interiéri aj exteriéri, vo vertikálnej polohe. Charakterizuje ho fantastická priľnavosť na hladké a nie veľmi savé povrchy ako kovy, keramika a hladký betón. Môže byť použitý aj pre prašné a uvoľnené, zvetrané plochy. Vytvára excelentný adhézny most pre tekuté hydroizolačné systémy a nátery vo všeobecnosti.

CENA s DPH za 1 l - 5,79 € (pri odbere 5 l)

 

VÝHODY:
• Výborná priľnavosť na väčšinu absorpčných omietok.
• Pripravené na použitie. Rýchla a jednoduchá aplikácia.
• Používa sa v jednej vrstve.
• Rýchle schnutie.
• Výrobok bez rozpúšťadiel. Netoxické, nehorľavé.

OBLASTI POUŽITIA:
Výrobok určený na zlepšenie priľnavosti povrchových úprav na nové alebo staré náterové nátery a omietky. Výrobok preniká do podkladu a zaručuje priľnavosť použitých vrstiev. D20 je tiež vhodný pre prašné podklady, pretože zapuzdruje prášok.
Môže byť použitý ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch.

CHARAKTERISTIKA:

Vzhľad: Tekutý
Komponenty: Jednokomponentné
Priepustnosť vodnej pary Sd: 0,43 m.
Obsah tuhých látok: 10%.

VÝDATNOSŤ:

0,15 l/m²

FARBA:

Bezfarebný, priehľadný

BALENIE:

Plastové vedro s objemom 5l                                                                   

SKLADOVANIE:

Výrobok uchovávajte v originálnych nádobách, v dobre vetranom priestore mimo dosahu slnečného svetla a mrazu, pri teplotách medzi + 5 ° C a + 35 ° C. Doba skladovania: 24 mesiacov.

PRÍPRAVA PODKLADU:

Podklad musí byť úplne vytvrdený, suchý a rezistentný. Povrch musí byť dôkladne čistý, dobre spevnený, bez nečistôt alebo oddeľujúcich časti. Podporná teplota musí byť medzi + 5 ° C a + 35 ° C. Pred aplikáciou produktu odporúčame zakryť každý prvok, ktorý nemusí byť pokrytý.

Omietky
Uistite sa, že povrch je konzistentný a dobre priľnavý k podkladu, inak zabezpečte jej čiastočné alebo úplné odstránenie a opätovné spevnenie.
Skontrolujte, či je omietka dobre vytvrdená, aby povrch zostal menej hrubý, ak to nie je možné, aplikujte vopred vrstvu Argacem HP alebo Argacem MP (pozri technické listy).

Betón
Dbajte na to, aby podkladová vrstva bola konzistentná a dobre priľnavá k podkladu, inak zabezpečte jej čiastočné alebo úplné odstránenie a opravu.

Náterové farby alebo lakované povrchy
Vzhľadom na širokú škálu farieb dostupných na trhu, odporúča sa vykonať test adhézie na malej ploche, aby sa skontrolovala vhodnosť aplikácie.
Pri podkladoch, ktoré nie sú uvedené v technickom liste, kontaktujte našu spoločnosť.

MIEŠANIE:
D20 je jednozložkový, pripravený na použitie a nie je potrebné ho riediť. Výrobok premiešajte s profesionálnym miešadlom na získanie homogénnej zmesi bez hrudiek.
Nikdy nepripájajte do zariadenia žiadne cudzie komponenty.

APLIKÁCIA :
1. D20 by sa mal všeobecne aplikovať v jednej vrstve. Na zvlášť absorpčných substrátoch je potrebné použiť druhú vrstvu.
2. Aplikujte D20 krátkovlasým, bezvzduchovým valčekom alebo štetcom, aby produkt dobre prenikol do nosiča a dokonale pokryl celý povrch. V prípade dažďa na výrobok, ktorý nie je dokonale vytvrdený, starostlivo skontrolujte vhodnosť na následné pokrytie.

DOBA SCHNUTIA:

Pri teplote 20 ° C a s relatívnou vlhkosťou 40%, sa produkt vysuší približne za 3 hodiny. Doba schnutia je ovplyvnená relatívnou vlhkosťou a teplotou a môže sa výrazne meniť. Akonáhle je výrobok suchý, je možné použiť zvolený povrch.

UPOZORNENIE:

  •    Neaplikujte pri teplote okolia a podkladu pod + 5 ° C a nad + 35 ° C.
    • Počas letnej sezóny aplikujte produkt počas chladnejších hodín dňa, chránený pred slnkom.
    • Neaplikujte s bezprostredným nebezpečenstvom dažďa alebo mrazu, silnou hmlou alebo s relatívnou vlhkosťou nad 70%.
    • Podklad musí byť počas zimnej sezóny dokonale suchý. Vlhkosť môže spôsobiť netesnosť a odpojenie.
    • Pred nanášaním D 20 nečistite primárny povrch.

ČISTENIE:

Pred vytvrdnutím produktu umyte náradie vodou.

BEZPEČNOSŤ:

Pri manipulácii používajte ochranné vybavenie a pozrite si kartu bezpečnostných údajov výrobku.


Objednávať môžete e-mailom na obchod@stavebnyraj.sk alebo pomocou objednávkového formulára. Podrobné informácie o výrobkoch a cenníky celého sortimentu na www.stavebny-raj.sk. Obchodná riaditeľka p. Miriam Purašová, tel.: +421 907 644 982. Objednaný tovar Vám zašleme prepravnou službou. Cenu za dopravu Vám vypočítáme podľa miesta dodania a váhy tovaru. U všetkých nami ponúkaných produktov zabezpečujeme v prípade potreby odborné poradenstvo. S výrobkami od našej spoločnosti sa nielen Vaša stavba bude cítiť ako v raji.


Naša ponuka taktiež na:

www.stavebnyraj.sk | www.interieroveobklady.sk | www.plastoveobklady.sk | www.fasadnesystemy.sk | www.flexibilneobklady.sk | www.korkovefasady.sk
Potrebujete poradiť?

Miriam Purašová

Obchodná riaditeľka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika