Hlavní nabídka

Konieczného archa:Polsko

Konieczného archa:Polsko

Navigácia medzi konceptom a funkčnosťou.

Malebná, zelená a hornatá krajina južného Poľska inšpirovala najnovší výtvor katovického architektonického štúdia KWK Promes s dielom umiestneným v zvlnených kopcoch Brenna. Pri bližšom pohľade nie je ťažké si predstaviť, prečo Konieczného archa dostala svoje meno. Dielo – navrhnuté pre majiteľa firmy, známeho architekta Roberta Konieczneho – sa nachádza na mieste, ktoré neustále podlieha zosuvom pôdy. Z tohto dôvodu bola navrhnutá budova, ktorá „pláva“ na pohyblivom povrchu, čo dáva arche estetiku, ktorá je symbolicky porovnateľná s podobou lode, ktorá umožňuje, aby bahnitá zmes voľne prúdila pod zemou, bez poškodenia jej štruktúry. Fotografovi Jakubovi Certowiczovi sa dokonale podarilo zachytiť dynamiku konštrukcie. Technické piliere zásahu Diasen prispel k výstavbe budovy tým, že ponúkol hydroizolačné riešenie na celom jej vonkajšom povrchu vďaka vodoodpudivému BKK Eco, ktorý zaručuje povrchu protidažďovú bariéru, ktorá posilňuje optický efekt archy, ktorá sa plaví medzi vlnami územia v ktorom je ponorená.  

Archa: medzi symbolikou a funkčnosťou Dom navrhol Robert Konieczny inšpirovaný prvotnou stavbou: biblickou archou. Ako sám architekt uviedol, vývoj projektu „bol úplne dôsledný“ s cieľom spojiť architektonickú víziu a funkčnosť stavby do jedného výtvoru, ktorý by bol navrhnutý tak, aby sa prispôsobil územiu, ktoré ho hostí.

BKK Eco

Vodoodpudivý α = 0,1 m2/Ms Nízka hodnota difúzie naznačuje vysoký stupeň tepelnej izolácie a teda vyšší komfort a úsporu.

Priepustnosť μ: 7 Steny môžu voľne dýchať. Vďaka vysokej priepustnosti je vlhkosť v interiéri dokonale vyrovnaná, čím sa predchádza tvorbe plesní a kondenzácie.

Test zvetrávania α = 0,1 m2 / Ms Nízka hodnota difúzie naznačuje vysoký stupeň tepelnej izolácie a teda vyšší komfort a úsporu v lete pri použití klimatizácie.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací